Akinek volt már egy-két kölyök kutya/cica társa életében, biztosan tudja a válaszokat. Sok gazdi teszi fel a következő kérdéseket, mikor az új családtagot elhozza a…
Évről évre növekszik azoknak a kutyáknak a száma, akiknél Lyme-kór kerül megállapításra. Legtöbbször a tulajdonos már el is felejtette a kullancsos „élményt”, mikor valamilyen tünet…
A tél végi, kora tavaszi időszakban jellemzően megnövekszik azoknak a kutyáknak a száma (de az év bármely szakában előfordulhat), akik felső légúti tüneteket mutatnak. Ezek,…
„Több kutyánál megfigyelhető, hogy a viszketés, az allergiás háttér ok miatti szezonális vakaródzás szoros időbeli összefüggést mutat a nyár végi parlagfű és más pollenek miatt…
1. Élesztő – gondoltad volna? A bolhák nem „szeretik” az élesztő ízét, szagát. Vásárolj a legközelebbi boltban sörélesztőt, és dörzsöld át vele a kutya bőrét….
nyak bal oldalának bőre alatti apró kis üveghengerbe zárt elektromágneses tekercs (mikrocsip) szinte napi-heti rendszerességgel segít visszajutni az elkóborolt kutyáknak gazdáikhoz. Leggyakoribb esetben, ha behozzák…
Vége felé járt az egyik tavaszi parvo járvány. A váróban, a vizsgálóban és a műtőben is folyt az infúzió a beteg kutyákba. Sokan meggyógyultak, sokkal…
SOHA ne hagyj csecsemőt vagy kisgyermeket egyedül állattal, még akkor sem, ha az állat évek óta él a családdal! Az állatok sokszor másképp reagálnak a…
Altatás előtt Fontos, hogy a kutya 4-6 órát koplaljon és 2-3 órán át szomjazzon a megbeszélt műtéti időpont előtt. Az altatószer okozta hányás megelőzése érdekében….
Altatás előtt Fontos, hogy a kutya 18-24 órát koplaljon és 3-4 órán át szomjazzon a megbeszélt műtéti időpont előtt. Az altatószer okozta hányás, és a…
Legutóbbi hozzászólások